Klan Lva

 

Od vzniku říše, Lev byl vždy ten, kdo představoval vojenskou sílu císaře. Členové Lvího klanu vidí smyl svých životů v ochraně říše Rokugan, věrnosti císaři a žití dle Bushidō. Bushidō není zkratka pro buchtičky se šodó ale morální kodex cti dle kterého každý správný samurai či samuraika řídili svůj život. Nejbližší podobenství by mohl mít v evropském rytířství. Odvěká nevraživost s klanem Jeřába pak vznikla stejně jako důvod proč spolu někteří členové rodiny nemluví několik desítek let. Na základě jedné jediné otázky. Co slouží císařství lépe? Pergamen či meč? Následnou hádku a nepochopení obou stran nemusím dále popisovat. Respekt vůči ostatním klanům Lev staví pouze na jejich užitečnosti pro císařství a schopnosti plnit jejich role. Lev s Jeřábem navíc mají dost nevyřízených účtů díky pevnostnímu městu Toshi Ranbo, které změnilo tolikrát majitele, že na něj oba klany mají zákonitý nárok.* Lev má velmi dobré vztahy s klanem Fénixe, kdy došlo k několika sňatkům mezi těmito členy klanů. Klan Kraba a jeho úlohu chápe, nicméně tam kde Lví samurai použije meč, Krab užije obouruční palici a z pohledu Lva se tedy Krab jeví jen jako tupý barbar který slouží svému účelu. S Drakem ani Škorpionem nemá žádné větší problémy, není s nimi však ani spojencem. Jednorožec se pak v poslední době stává velikým nepřítelem**

Lví klan se od vzniku císařství skládá z následujících rodin:

Akodo – původní jméno jedné z 10 božských bytostí (Kami), které spadli na zem. Akodo, jednooký bůh války a největší velitel a stratég co kdy žil. Dle pověstí neprohrál žádný stratég nesoucí příjmení Akodo válku (Toshi Ranbo byla bitva 🙂 ). Postavy z rodu Akodo jsou brilantní generálové a úžasní velitelé. Trait Commander najdete u většiny z nich.

Matsu – rodina Matsu je přezdívána jako “zuby lva”. Od svého narození jsou členové této rodiny vychováváni pro válku a každý den je pro ně buď bitvou nebo přípravou na ni a to včetně víkendů. Trait Bushi najdeme na každé postavě nesoucí toto příjmení. Jejich styl života by šlo přirovnat ke starořecké Spartě.

Ikoma – Co je hrdinská smrt, pokud o ní nejsou písně ani příběhy. Od počátku říše je rodina Ikoma považována za kronikáře a dějepravce císařství. Historie je klíčem k vítězství a není nejsnazší cesty ke slávě než li skrze moudrost předků. Ikoma se více než na bojišti činí na císařském dvoře a někteří z nich jsou mistři diplomacie. Trait Courtier nese většina postav této rodiny.

Kitsu – Shugejni tohoto rodu mají dar nahlížet do “říše posvátných předků” skrze “sōdan-senzo”, které funguje jako médium pro jejich duše. Lví Shugenja vyvolává zkušenosti a moudrost svých prastarých hrdinů aby sloužila Lvovi k dosažení vítěství za jakýchkoliv podmínek. Zjednodušeně řečeno, je to rozprávění z duchy předků.

 

* jak se příběh odvíjí, Toshi Ranbo momentálně nepatří ani klanu Jeřába a ani klanu Lva. Správu nad ním získal Škorpion jako důsledek vítězství hráčů v rámci karetní hry a reflektování jejich vítězství společností FFG a tedy zakomponování do příběhu.

** Skrze příběhovou linku, kdy Jednorožec odvolal sňatek se Lvem a došlo tak k velikému zneuctění, zabírání vesnic a boje mezi jejich válečníky. Obě strany navíc očekávají otevřenou válku.