Klan Draka

Dračí klan jsou kronikáři, pozorovatelé a rozjímači. Především se však vymykají. Jejich izolovanost jím nevytvořila příliš nepřátel avšak ani spojenců. S Krabem nejsou skoro ve styku. Se svým nejbližším sousedem jsou zatím ve vzájemném respektu než ve stavu nepřátelském či spojeneckém a to jen díky jejich společnému zájmu o mysticismus a víru. S Jednorožci, kteří jsou považováni také za “podivíny” Rokuganu, mají nejlepší možný vztah. Veliké obtíže má Drak se Lvem, který se skepticky dívá na cestu individualismu a osobního rozvoje a považuje Draka za neužitečného pro císařství. Stejně je na tom Drak i s Jeřábem, jehož rodina Kakita je rivalem rodiny Mitsumoto v umění Iaijutsu, tedy šermířských duelech. Nejzajímavější vztah má pak Drak se Škorpionem. Zdá se, že Drak nejvíce ze všech klanů, dokáže rozplést sítě tajemství, které Škorpion spřádá a to k jeho veliké nelibosti.

Dračí klan se skládá ze tří rodin a jednoho mnišského řádu:

Togashi Tatooed Order – Tetovaný řád Togashiho – bojovní mniši, kteří jsou nazývání “ise zumi” mají schopnost čerpat sílu skrze mystická tetování. Členem řádu se stávají nejčastěji sirotci nicméně ti však přejímají příjmení Togashi. Držena je také tradice, že vůdčích pozici dosahují ti, kteří jsou nejschopnější, nikoliv ti, kteří mají dobrý rodokmen. Členové řádu patří mezi největší individualisty z celé říše. Ať už se jedná o cestu za osvícením skrze poustevnictví či putováním po říši a zažíváním nových zkušeností.

Mirumoto – z řad této rodiny pocházejí jedni z nejlepší šermířů císařství, jehož členové bojují stylem známým jako “niten” či “dvě nebesa”. Spočívá v držení dvou mečů. Jednoho dlouhého (katana) a jednoho krátkého (wakizashi). Více o tomto lze načíst ZDE.

Agasha – Shugenji tohoto řádu jsou předně alchymisté. Studium alchymie je učí jak ovládat elementy ale také vytvořit takové zázraky jako speciálně upravená ostří či prach pro výrobu ohňostrojů. Rodiny Mirumoto a Agasha spolu úzce spolupracují čili bushi Dračího klanu mají mnohdy hlubší povědomí o Elementálních kami než bushi ostatních klanů. Dračí Shugenji jsou až překvapivě běžným jevem na bojištích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitsuki – členové rodiny Kitsuki stejně jako rodina Mirumoto studují umění meče, ačkoliv se nejedná o Niten. Čím však vynikají nejvíce a kvůli čemu je zná celý Rokugan je jejich metoda vyšetřování a sbírání informací. V říši Rokuganu jsou zločiny řešeny na základě svědectví a také na “čestné výpovědi” neboť jak všichni víme, v Rokuganu je čest silnější než ocel. Oko lze však ošálit a čestná výpověď… inu, Škorpion by mohl vyprávět. Vyšetřovatelé z rodu Kitsuki sice nenosí baloňák a nemají fiktivní ženu, ale jejich schopnost sběru stop, spojování a dedukce je jinými klany nenapodobitelná a již pomohla vrhnout mnoho světla na temnou cestu vedoucí k pravdě a spravedlnosti. Jistě si umíte představit, že Škorpion z toho nemá zrovna velikou radost.