Novinky z Rokuganu #55

Po delší době se nasbíralo dostatek informací aby to vydalo na samostatný díl novinek.

Nový Cyklus

Před dvěma dny vyšla závěrečná povídka z Dominion cyklu, která uzavírá celé jedno velké dění. Release info k této novince pak jasně zmínilo nadcházející cyklus, kterým bude Temptations Cycle. Dějství vyjde v době co nejkratší. Pokud na děj ale nedáte, bude vás zajímat že nadcházejících 6 paklíků v sobě ponese novou mechaniku a ponesou si následující názvy.

Je skvělé vidět, že FFG si umí vykecat to důležité jen z obalu jejich produktů. „Trpící“ Shoju na trůně, vybuchlý zámek (nový SH? 😀 ) či v případě Temptation of the Scorpion možná vidíme tzv. Black Scroll, který příběhové způsobí hodně veliké zemětřesení. Jsem rád, že úlis Uijaki stále žije a možná bude mít skrze artwork i novou kartu. Není nad mír za každou cenu. Protože v době psaní tohoto článku jsou venku teprve čtyři paklíky současného cyklu (do listopadu snad už budou všechny), nezačne se nový cyklus sypat ven dříve než v prosinci. Skrze nutnost nahrabat peníze, existuje i pitomá situace, kdy FFG přistoupí zpět k 6packs in 6weeks. Samozřejmě to odůvodní tím, jak chtějí vyjít všem hráčům vstříc, když teď neměli možnost užít si Dominion cyklus dle před-covid produkčního plánu.

Dire mechanika

Tato mechanika funguje pouze pokud se podstava s touto schopností účastní konfliktu a pokud na sobě nemá žádný Fate. V ten moment je způsoben efekt, kdy cena každé karty, kterou zahrajete z ruky, je snížena o 1 a to na minimum 0. První dojem je strašlivě silný nicméně efekt Dire se nebude vyskytovat na postavách, co stojí 1-2 Fate ale spíše na dražších kouscích (spekuluji z dostupných spoilů). Pak je důležité si uvědomit, že pokud postava na sobě nemá Fate, pravděpodobně odejde. V poslední řadě je tu ale pak nutnost si uvědomit, že jsou tu efekty karet a s nimi i tedy klany, kterým tato schopnost přijde mnohem více k chuti a budou nad ní mít kontrolu. Lví karta A Legion of One například spotřebuje Fate, odemkne slevové šílenství aby pomocí Called to War dodalo Fate zpět na postavu. Karmic Balance u Fénixe atd. Budou tedy klany, kterým Dire bude více po chuti a pak klany, které nebudou vědět co s tím. Z designu spoilované karty tak půjde o silné jednorázové výstřelky směrem k tomu Rushnout hru. Omezení, kdy šlo mít v balíčku pouze 10 conflict postav bylo zrušeno a tak se můžeme dostat do situace, kdy Dynasty bude především ekonomický motor a breakovací síla bude v konfliktu. V teoretické rovině ovšem. Situace, kdy šlo vyložit spoustu postav se slevou jsme tu měli a došlo k nerfování. Jak dlouho asi potrvá, než někdo rozbije hru novým originálním Conflict „Drop da Bomb“ způsobem? Jirko?

Organizované Hraní

Nejprve k tomu, že budeme mít opět pohodové hraní. To bude 17.10. a víc o něm se můžete dočíst na FB. Pokud odolám pokušení zmínit, že pojedeme ze Store Championship kitu a že to bude velké, pravděpodobně se dostanu k faktu, že letos nebude žádný Winter Court. Původní zprávy z kraje roku, kdy měl být v Madridu a já se opravdu chystal se tam jet podívat a pořádně zahrát, porazit díky štěstíčku a odvaze Aneila a následně díky nově získanému statusu důležitosti psát moudra na Diskordu z pozice síly, bohužel přišli do smutného konce. Covid. Co víc dodat. Dokud FFG neřekne, ruší všechny čuper mezinárodní věci a zůstává tak jen u kavárenského plácání a Store kit je najednou tou nejvýše položenou organizační záležitostí, ke které je možno se dostat. Dobrou zprávou je, že podporu pro malé hraní FFG nezrušilo a kity na takové to drobné hraní budou i nadále chodit. Kotei a Grand Kotei, ve kterém šlo právě o ty nejlepší věci však jen tak nebude. Buďte si prosím jisti, že co bude v mých silách, budu vám stahovat a shánět balíčky odkud to jen půjde. Tak snad jeden nejmenovaný Bláboliš již zařídí tu Vakcínu, sežene dotace a budem zdravý.

Knížka – Trail of Shadows

Kalendář mi říká, že knížka je venku. FFG mi říká, že knížka je venku. Internet mi říká, že knížka je venku ale realita mi tvrdí, že mám smůlu. V rámci knížek, zvykl jsem si na ledacos. Nádheru (Fénix, Škorpion, Drak) i trágu (Jednorožec). Na to, že knížku dostanu v den vydání sem si pak zvykl nejsnáze a o to více teď trpím. Touhle dobou bych již měl spokojeně sedět v kavárně a dočítat poslední kapitolu. Bohužel, chvilku si počkám. Všechny knížky mají společnou jednu věc. Postava v nich prochází Rokuganským vývojem. Jejich nejistota je rozptýlena, životní přesvědčení ukováno v ocel a závěr bývá cool. Krabí knížka pak pojednává o synovi šéfa klanu Kraba. Opět tu však na mě cáká takové to Disneyovské téma, kdy táta je dva metry veliký nezničitelný obr, kterému se přezdívá Medvěd a je uctíván celým klanem. Jeho prvorozený syn má metr devadesát osm, je skoro nezničitelný a přezdívá se mu malý Medvěd a je uctivaný celým klanem. Knížka je pak o nejmladším synovy, který nemá metr, je silně zničitelný a raději si čte. Nejmladší synek Hida Sukune, bystrý stratég a chlapík chatrného zdraví se pak aby se prokázal otci jako Bad ASS a zařadil se do týmu Crabs mit Abs, vydává na nebezpečnou výpravu za prastarým artefaktem. Brněním, které ukoval samotný Hida Osano-wo, který byl taky mega bad ass a stal se mikro bohem blesku. Pokud si propojím všechny tečky a pravítkem udělám čáru do budoucnosti, je jasné, že Sukune brnko najde, získá nesmírnou sílu ale finálního bose zabije jen díky tomu, že rád četl a pomocí Rokuganské hlášky se dozvíme, že služba říši není o tom, čím nejsme ale tím co nosíme uvnitř nebo tak nějak. Jasně, těším se ale autor D.G.Laderoute u mě dobrý zvuk bohužel nemá 😉 Samozřejmostí ke knížce jsou pak dvě Promo karty. Hida Sukune a k němu Kikyo, Krabí Attachment, který zatím stejně není legální na zahrání. Možná až v Temptation Cyklu.