Vznik říše

Vznik říše Rokuganu, má celkem zajímavý průběh a pro jeho vysvětlení, musím pokrýt i vznik světa jako takového. Zase nechci zacházet příliš do hloubky, neboť materiálu ke zpracování je neskutečně mnoho.

Na počátku bylo nic, to mají všechna náboženství a historiky o vzniku světa stejné. Nicméně pak přišli první tři bohové*, kteří použili svá jména a nechala vzniknout věcem a hlavně stvořili první ženu a prvního muže. Následně tři bohové, již beze jmen, odchází do ústraní a nesmí o nich být mluveno. Na nebi – Tengoku – zůstávají muž a žena, pod nimi leží svět smrtelníků – Ningen-do a pak tu máme peklo – Jigoku. První muž a žena nejsou zase až tak obyčejní, jedná se o první dva bohy. Sice se s první trojicí nemohou vůbec srovnávat, svými schopnostmi však jsou srovnatelní s bohy tak jak je známe. Naši dva první bohové jsou tak bohyní slunce a bohem měsíce. Lady Ammaterasu a Lord Onnotangu. Skrze jejich první činy vznikají zvířata, formuje se země atd. Přichází i prvních 5 velkých národů.

Kenku – Element vzduchu – Ptačí lid – Havrani


Zokujin – Element země – Takový mix mezi Goblinem a Ještěrkou


Trollové – Element ohně – Trolové

Kitsu – Element nicoty – Kočičí lid – jsou to však měňavci. Kočičí podoba je ale jejich nejběžnější


Ningyo – Element vody – Rybí lid

Těchto 5 národů spolupracovalo a nastavilo rovnováhu elementů a dotvořilo zemi. Nicméně jejich populace začala rapidně klesat a v současné době je lze potkat velmi zřídka.

Následně Lord Onnotangu dohoní na nebesích svou ženu Lady Ammaterasu a vznikne 10 Kami. V pravo nahoře Akodo (Lev) soupeří s Hida (Krab). Meditují Togashi (Drak) a Shiba (Fénix), čaj připravuje Doji (Jeřáb), se stínem si hraje Bayuishi (Škorpion). Hádají se Hantei (Císař) a Ryoshun (strážce podsvětí). Celý v černém je Fu Leng (zlo) a Shinjo píše (Jednorožec).

 

Láska k dětem Lady Ammaterasu dala zapomenout na její lásku k Lordu Onnotangu a ten začal žárlit. K tomu všemu, začala mu našeptávat špatné věci “prázdnota” což je božská entita ničeho. Respektive “prázdnota” nikdy nedostala jméno, což je v asijské kultuře důležité. Lord Onnotangu začne věřit tomu, že se proti němu jeho 10 dětí spikne a jako správný bůh asijské mytologie, rozhodne se svých 10 dětí pozřít. Lady Ammaterasu stihne zasáhnout na poslední chvilku a zachrání alespoň poslední nepozřené Kami. Jedná se o Kami Hantei. Lady Ammaterasu mu následně vyjeví moudra cti a odvahy, dá mu meč a pošle ho proti svému otci.

 

Při souboji, podaří se Hanteiovi švihem rozříznout otci břicho a otci švihem zase rozpárat nebesa. 9 Kami vypadne z břicha a všech 10 pak vypadnou na svět. Jejich matka začne truchlit. Kde dopadne její slza, tam se promění v Nefrit (Jade). Na zem dopadá i krev Lorda Onnotangu. Kam dopadne jeho krev, tam se změní v Obsidián. Tam kde dopadla krev i slza, tam vznikl člověk. Krve a slz bylo opravdu hodně a když se Kami dostali na zem, zjišťují, že mají čemu vládnout.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osm Kami dopadlo spolu na jedno místo. Jedno z Kami dopadlo více jižněji, prorazilo díru do pekel a stalo se temným Kami. Díra do pekla začala prosakovat své zlo na povrch a dala vzniknout Shadowlands. Poslední desáté Kami bylo svým otcem pozřeno jako první a v momentě kdy bylo osvobozeno, bylo již mrtvé. Toto Kami se jmenovalo Ryoshun. Jeho duše přešla do jedné ze spirituálních říší a to do Meido, říše čekání. Stal se pak strážcem Brány Mrtvých. Kami Hantei všem zakázal znát a vyslovovat jeho jméno všem svým sourozencům, neboť by jej mohlo přivolat zpět na svět a mohlo by to způsobit pohromu.

Všech osm Kami zjišťují, že na zemi jsou lidé a přestože oni přišli s pádem z nebes o své božství, stále nad nimi svou silou a dovednostmi stojí, neboť oni jsou přímými potomky bohů, zatímco lidé vznikli jen ze slz a krve jejich rodičů. Do našeho příběhu vstupuje také nová postava. Shinsei, the Little teacher – čili Shinsei malý učitel. Jedná se o moudrého mnicha, který svým jednáním zásadně ovlivní většinu Kami, která přišla na zem. Kami se dohodnout, že prozkoumají zem, na kterou spadli a vrátí se zpět za 5 let na určité místo, kde se poradí co dál. Po návratu se Kami rozhodnou lidstvo vést a za tím účelem uspořádají turnaj, o tom, aby zvolili toho kdo bude císařem. Z průběhu lze pochopit, že nejeli Swiss ani pavouka, spíš jeli pořadí dle toho, jak se kdo narodil.

První souboj svedl Hida (Krab) a Shinjo (Jednorožec), kdy Shinjo zvítězila díky své mrštnosti. Shinjo se následně utkává s Bayushi (Škorpion), který jí poráží díky své vychytralosti. Bayushi se pak utkává se svým dvojčetem Shibou (Fénix), kdy Shiba porazí Bayushiho díky své trpělivosti a moudrosti. Shiba byl následně poražen Doji (Jeřáb) a ta byla poražena Akodem (Lev). Finální souboj se pak udál mezi Akodem a Hanteiem. Akodo v souboji s Hanteiem jasně dominuje, a rozlícen bojem, dostává se do pozice, kdy by měl zasadit smrtelnou ránu. Hantei však nastaví čepel svého meče tak, aby odrazil sluneční paprsek přímo do Akodových očí. Světlo zaplavilo Akodovu duši a ten si uvědomí, že Hantei ho mohl porazit kdykoliv během souboje, příčilo se mu však zranit vlastního bratra. Když si Akodo uvědomil, jaké síle, soucitu a cti čelí, pokleká před Hanteiem a uznává svou porážku. Hantei se stává oficiálně prvním císařem a zakládá císařství. Až teprve nyní si Kami uvědomí, že Togashi se turnaje nezúčastnil. On totiž od počátku věděl, jak turnaj dopadne a proto se jej nezúčastnil.

Během turnaje i po něm, ovlivňuje Shinsei, the Little teacher jednotlivě snad všechny Kami tím, že s nimi rozmlouvá.

Shinsei se nejprve baví s Bayushim poté, co porazil Shinjo. Shinsei mu pověděl příběh o škorpionovi a žábě. To je v Ásii celkem známý příběh, kdy Škorpion přemluví žábu, aby ho vzala přes řeku a slíbí jí, že jí určitě nebodne. Když jsou uprostřed řeky, žábu samozřejmě bodne. Když se ho žába ptá, proč to udělal, neboť umřou oba, dostane se jí odpovědi: “Protože jsem Škorpion a tohle Škorpion prostě dělá”. Shinsei překvapí Bayushiho tím, že změní konec příběhu na “Protože jsem Škorpion a ty nevíš, že umím plavat”. Bayushi byl tím příběhem natolik pobaven, že si musel zahalit látkou ústa aby skryl úsměv, který by ostatním odhalil na co právě myslí. Bayushi pochopil, že pokud bude dělat věci skrytě a nebude naplno odhalovat svou sílu, budou ostatní podceňovat jeho schopnosti. Jistě chápete, odkud v klanu Škorpiona vznikl zvyk nosit masku. Kami Bayushi následný souboj s Kami Shiba úmyslně prohrál.

Shinsei následně promluvil s Hidou (Krab), který poté co prohrál, byl zdrcen. Vyčítal si své slabosti a neohrabanost. Shinsei mu vyjeví, že to co jej porazilo byla jeho neschopnost připustit si své slabiny. Hida si jeho radu vezme k srdci a během několika let zkrotí svou sílu kterou namísto temperamentem ovládá strategií. Toho docílil pozorováním klanů Lva a Draka.

Shinsei později rozmlouvá s Hanteiem I. Jejich rozhovoru je přítomen i Shiba (Fénix), který jejich hovor zapisuje a vznikne tak „Tao of Shinsei“, tedy svatý text, který je základem tzv. Shinseismu. Shiba poté co vyslechl a po rozhovorech se samotným Shinseiem, stává se jeho nejvěrnější následovník. Rozhovorům naslouchá i Akodo (Lev), který si odplivne na podlahu a z místnosti odchází pryč. Když se Hantei dovolává toho, aby mu vysvětlil, proč uráží Shinseie, moudrého muže, Akodo mu vyjeví, že jeho cesta je Bushido – cesta meče. Zakáže pak, aby se Tao of Shinsei na území klanu Lva četlo. Hantei zareaguje tak, že každé Dojo musí mít výtisk Tao of Shinsei. Akodo, který v hádce musí mít poslední sovo, vydává poslední příkaz a to, že je však zakázáno tuto knihu otevřít.

Shinsei pak ovlivnil Shinjo (Jednorožec) aby cestovala za hranice Rokuganu či Togashiho aby hledal osvícení v horách.

Inu, Rokugan byl založen pomocí osmi Kami. Jedno z nich se stalo císařem a sedm zbylých si našlo svou vlastní roli jak sloužit císařství a obyvatelům říše. Škoda že to nevydrželo navždy…

 

O tom ale v jiný čas a v jiné části tohoto webu 🙂