Klan Kudlanky

Kdysi v dávných dobách, kdy vznikali velké klany, rozhodlo se několik členů rodiny Kraba hledat své vlastní štěstí a vydali se na východ. O několik set let později, se do dění v císařství začíná zapojovat malý klan Kudlanky. S klanem Kraba mají už jen málo společného až na jednu věc. Tou je praktičnost. Vždy připraveni využít to, co jim osud zanese do cesty. To že je to občas loď Jeřába plná nefritu nikdo nemusí vědět. Většinou klanů jsou označování za trhance, žoldnéře a piráty a částečně mají pravdu. Co netuší, že klan Kudlanky jsou také obchodníci a co nesmí ani tušit, že obchodují se zeměmi daleko za mořem. Bez nadsázky lze hovořit o pánech moří v rámci říše, neboť ani Jeřáb a ani Krab se jejich umění plavby po moři nemůže rovnat. Současný vůdce klanu Kudlanky se jmenuje Yoritomo a ten má jediný cíl. Chce aby se klan Kudlanky stal velkým klanem.

Členové klanu Kudlanky jsou ve spojení hlavně s Elementy vzduchu, neboť ten vdechuje život plachtám jejich lodí a s Elementy vody, které obklopují jejich lodě. Shugenji tohoto klanu své umění využívají primárně pro plavbu, což v očích Shugenja ostatních klanů vyvolává značné opovržení.

Jediný klan, který jim vychází vstříc je klan Kraba, který zažívá při obraně své zdi těžké časy. Nedostává se mu Nefritu, zbraní a lidí. To vše klanu Kraba Yoritomo velmi rád obstará výměnou za pomoc při jmenování klanu Kudlanky velkým klanem. Zda se mu jeho vyjde a já budu tento článek přepisovat mezi veliké klany je zatím ve hvězdách a předně v rukou samotných hráčů.