Karetní pitevna

V karetní pitevně se vždy pokouším zhodnotit užitečnost či efektivnost nově vydaných karet z pohledu užitečnosti na turnajích. Některé karty samozřejmě budou užitečné až když jim vyjdou „kamarádi“. Například v době kdy píšu tato slova, není příliš karet, které by umožnovali tzv. Milling, tedy že soupeře donutíte vyplýtvat svůj balík. Z toho důvodu jsem u druhého cyklu upravil svou metodiku hodnocení. Od školního známkování ke slovnímu třídění a to dle hratelnosti a užitečnosti.

Jistotka– Karta je natolik užitečná, že pokud hraji klan X, tuto kartu skoro určitě v balíku mám. Například AFWTD u Škorpiona či Let Go u Draka.

Hitovka – Karta je velmi dobrá a bude se objevovat ve většině balíků daného klanu případně nahradí hranou kartu z předešlých rozšíření.

Klíčovka – Karta je klíčová jen pro určitý typ balíku. V případě že hraju strategii X, určitě se v balíku objeví. Například Way of the Crane v případě Honor balíčku. Jinak ale pro ní v balíku není místo.

Čekačka – Karta má momentálně slabé využití ale umí se do budoucna stát silnou s tím, jak budou přicházet karty, které její růst podpoří. Například zmíněný Milling.

Hřbitov – Asi tušíte  Karta není natolik silná nebo pro ní zatím neexistuje jednoznačné kombo a tak aby se dostala do balíku, musel by se stát zázrak. Karta tak bude většinou pohřbena v deskách až do dne, kdy skončí její platnost či samotné L5R.